Bebek Kilosuna Göre Mama Miktarı Hesaplama

Bebek Kilosuna Göre Mama Miktarı Hesaplama

Bebek kilosu göz önünde bulundurularak mama miktarı hesaplama yapılmalıdır. Bebek kilosuna göre mama miktarı hesaplama yapmak oldukça pratik bir işlemdir. Mama miktarı hesaplama, bebeğin yeterli bir düzeyde beslenmesi açısından son derece önemlidir. Çok fazla mama ya da alması gereken orandan daha az mama yemesi ileride bazı sorunlara sebebiyet verebilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için bebek kilosuna göre ne kadar mama verilmesi gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer bebeğinizin kilosu 4 KG ise günlük alması gereken mama miktarı ise 600-700 ML arasında olacaktır. Bu mama alımı bebeğin kilosuna göre azalıp çoğalabilir.

Bebek Kilosuna Göre Mama Miktarı Hesaplama
Bebek Kilosuna Göre Mama Miktarı Hesaplama

5 Kilo Bebek Kaç ML Mama İçer?

5 kilo bebek kaç ML mama içecek olduğunu mutlaka bilmeniz gerekiyor. Çünkü bebeğin kilosuna göre yeterli düzeyde bir mama alımı yapması gerekir. Kilosu ne kadarsa alacağı mama miktarı buna bağlı olarak değişecektir. 5 kilo bebek kaç ML mama içer? incelemesini yaptığımızda ise 800 ML yeterli bir mama alımı olacağının altını çizebiliriz. Belirtmiş olduğumuz mama miktarının ise daha da fazla üzerine çıkılmamasına dikkat edilmelidir.

Anne Sütü Alan Bebeğe Ne Kadar Mama Verilir?

Anne sütüyle beslenen bir bebeğin mama ile beslenmesini de isteyebilirsiniz. Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda ise mama ile takviye yapılabilir. Anne sütü alan bebeğe ne kadar mama verilir? kısmına geldiğimiz zaman ise bu konunun oldukça önem arz ettiğini söylemeliyiz. Bebeğin anne sütü haricinde mama alım miktarı 150 ML şeklinde olmalıdır. Zaten anne sütüyle de beslendiğinden dolayı 150 ML ideal bir alım olur.

6 Kilo Bebek Kaç ML Mama İçer?

Bebeklerin kilosu, günlük alması gereken mama miktarı açısından son derece önem arz etmektedir. 6 kilo bebek kaç ML mama içer? konusu burada oldukça önemli hale gelmektedir. Anne sütünden yoksun olan ya da anne sütünü alsa da yeterli gelmediği durumlarda mama içebilmektedir. Eğer bebeğin kilosu 6 KG ise o zaman en fazla alması gereken mama miktarı ise 900 ML şeklinde olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.