Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler

Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler

Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler vardır. Ancak bu tür yöntemlerin tıbbi anlamda bir yetkinliği ve kesin sonuç verip vermeyeceği tam olarak bilinemediği için pek çok kadın korumasız cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapmak lazım diye bir soru sorduğu zaman akla ilk gelecek en etkili tavsiye her zaman için ertesi gün hapı olacaktır. Peki, ertesi gün hapına alternatif olarak, cinsel ilişki sonrası hamile kalmamak için ne gibi bir yöntem uygulanabilir. Kendinizi ertesi gün hapı ya da doğum kontrol hapı gibi kimyasal ilaçlar kullanmaya zorlamamak için doğal korunma yöntemleri araştırması yapıyorsanız bu yazımız sizin için faydalı olacaktır.

Hamile Kalmamak İçin Limon

Hamile kalmamak için limon korunma yöntemi olarak ta antik çağlara kadar giden bir doğal korunma yöntemidir. Limonun içeriğinde yer alan asit miktarı ve sitrik asit olması nedeniyle limon ile hamile kalmaktan korunmak mümkün olacaktır. Sitrik asit son derece iyi bir sperm öldürücü olarak yüzyıllardır bilinir.

Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler
Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler

Hamile Kalmamak İçin Maydanoz Suyu İçmek

Hamile kalmamak için maydanoz suyu içmek de faydalı bir yöntem olabilir. Ancak bu yöntemin limon kadar büyük bir etki yaratıp yaratmayacağı tam olarak bilinememektedir. Adet söktürücü olarak bilinen maydanoz suyu birkaç gün boyunca düzenli içildiği zaman adet sökmesi yaşanabilir.

Hamile Kalmamak İçin Meyan Kökü Çayı

Hamile kalmamak için meyan kökü çayı içmek de etkili bir yöntemdir. Meyan kökü çayı spermin yumurtayı döllemeden vücuttan direkt olarak atılmasını yardımcı olur.

Korunmasız Cinsel İlişkiden Sonra Bebek Olmaması İçin Rezene Çayı

Korunmasız cinsel ilişkiden sonra bebek olmaması için rezene çayı içmek etkili bir yöntem midir? Diye soracak olursanız, bu yöntem de geçmişten günümüze pek çok kişi tarafından denenmiş olan bir yöntemdir. Hamile kalmamak için bitki çayları arasında yer alan rezene çayı adet söktürücü bir etkiye sahip olduğu için eskiden beri doğal bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanılır. Cinsel ilişki sonrası herhangi bir kimyasal ilaç ya da bir tıbbi müdahale almak durumunda kalmak istemiyorsanız hamile kalmayı önleyen bitki çayları sizin için en uygun çözüm yolu olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.