Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler

Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler

Gebelik testi yaptırdığında negatif bir sonuç belirebilir. Görülen negatif sonuç hamile kalmadığı düşüncesinde olmanızı sağlarken sonradan hamile kalma durumu söz konusu olabilir. Ülkemizde gebelik testi negatif çıkıp sonradan hamile olduğunu öğrenenler olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişinin bu duruma bu tür şeyler gelebiliyor. Ev gebelik testi yapılması demek kesin sonuçlar olduğunu göstermez. Daha sonrasında şok edici bir gebelik durumu ile karşılaşma ihtimaliniz ise yüksek olmaya başlar. Bu nedenle işi şansa bırakmadan sağlık kuruluşlarında gebelik testini yapmanız daha emin olacağınız bir sonuçla karşılaşmanız açısından önemli olacaktır. Aksi durumda ise her ne kadar gebelik testi yapmış olsanız bile daha sonrasında hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler
Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler

Negatif Çıkan Gebelik Testi Pozitife Döner Mi?

Negatif çıkan gebelik daha sonrasında pozitife dönebilir. Bu neden oluyor derseniz kadınların hormonun tam manasıyla salgılanmamasından kaynaklıdır. İlişki sonrasında hemen gebelik testi yaptırmanız negatif bir sonuç almanıza neden olur. Fakat kadının hormon salgıları ise bir süre sonra aktifleşmeye başlayacağından dolayı negatif olan sonuç pozitif olmaya başlayacaktır. HCG salgılanma durumu henüz daha olmamasından dolayı test sonuçlarınızın yanıltıcı olma ihtimali yüksektir. Negatif çıkan gebelik testi pozitife döner mi? diye sorgulayanlar için evet diyebiliriz.

Evde gebelik testi yapacak olanlar ise test işlemlerini şu şekilde yapmaya başlayabilir:

*Pek çok çeşit hamilelik testi bulunabiliyor. İdrarı yapmış olduğunuz bir kaba gebelik test çubuğunu batırabilirsiniz

*İdrara çubuğu batırdıktan sonra ise 5-10 saniye kadar bekletmeniz gerekiyor. Daha sonrasında idrardan çubuğu çekmenizle test sonuçları belirecektir. Dediğimiz gibi test çubuğunda negatif bir sonuç görülse de daha sonrasında pozitife dönme durumu olabiliyor. Bunun için evde değil de sağlık kuruluşlarında test yaptırmanız daha kesin sonuçlara ulaşmanız açısından önemli olacaktır.

Hamilelik Testi Negatif Çıkarsa Ne Olur?

Hamile kalıp kalmadığınızı öğrenmek için test yapma ihtiyacı duymaya başlamış olursunuz. Lakin hamilelik testi negatif çıkarsa ne olur? diyebilirsiniz. Negatif olarak çıksa da bu sonuç doğru olmayabilir. Bu sebepten dolayı bir hafta sonra yeniden test yapmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.