Hamile Kalmak İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Duş Alınmalı?

Hamile Kalmak İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Duş Alınmalı?

Hamile kalmak isteyenlerinde dikkat edecekleri bazı püf noktaları olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle cinsel birliktelik sonrasında hamile kalmak için hemen duş alınmaması gerekiyor. Bunu duyan bebek sahibi olmak isteyen çiftler ise hamile kalmak için ilişkiden ne kadar sonra duş alınmalı? sorusunun cevabını merak etmektedir. Vajinal duş yaptığınız zaman ise hamile kalma yüzdenizi daha da aşağıya çekecek olduğunu bilmelisin. Hamileliği sağlamak amacıyla yapmanız gereken ise cinsel birliktelik sonrasında 20-25 dakika kadar duşa girmemektedir. 25 dakikadan sonra duşa girerek vajinal temizlik yapabilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Duş Alınmalı?
Hamile Kalmak İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Duş Alınmalı?

İlişkiden Ne Kadar Sonra Duş Almalıyım?

Cinsel birliktelik sırasında rahim ağzı açık kalır. Spermler rahim aracılığıyla ulaşacak olduğundan dolayı hemen arkasından duş alınmaması gerekir. Tabi hamile kalmak istemiyorsanız orası ayrı bir konudur. Fakat çiftler bebek hayali kuruyorsa o zaman cinsel bir birliktelik yaşandıktan hemen sonra duşa girmemesini öneriyoruz. İlişkiden ne kadar sonra duş almalıyım? diyorsanız en ideal sürenin ise 25 dakika sonrası olacağını söylememiz mümkün. Hamile kalmak isteyenler cinsel birliktelik sonrasında ise kalça altına yastık koyarak 20-25 dakika kadar beklemesi gerekir. Gebe kalmak isteyen bir kadın hemen duş almak ya da idrarını yapmak gibi bir eylemler içerisine girmemelidir. Eğer ki bunu yapmazsa o zaman gebe kalma ihtimali ise son derece yüksek olacaktır.

İlişkiden Sonra Hemen Duşa Girilmeli Mi?

Cinsel birliktelik, çiftlerin en çok haz duyduğu bir konudur. Eşiyle bebek sahibi olmak isteyenler için ilişki sonrasında yapacakları oldukça önemlidir. Gel gelelim bebek sahibi olmak isteyenleri son zamanda en çok yakından ilgilendiren konulardan biri ise ilişkiden sonra hemen duşa girilmeli mi? ne yapılmalı sorusuna yanıt aranmaya başlamasıdır. İlişkiden hemen sonra duşa girdiğiniz zaman rahim ağzında kalan spermlerin temizlenmesini sağlamış olursunuz. Bu durumda ister istemez hamile kalmanızı ortadan kaldırır. Eğer kafanızda hamile kalmak gibi bir düşünce varsa o zaman birliktelik sonrasında ise bir süre beklemelisiniz. 25 dakika kadar bekledikten sonra duş alabilir ve cinsel bölgeleri temizleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.