Hamilelik Mi Menopoz Mu Nasıl Anlayabilirim?

Hamilelik Mi Menopoz Mu Nasıl Anlayabilirim?

Hamilelik mi menopoz mu nasıl anlayabilirim diye, belli bir yaşın üzerinde olan her kadın mutlaka merak etmektedir. Neden diye soracak olursanız hamilelik ve menopozun belirtileri birbirine son derece benzer özelliktedir. Erken yaşta menopoza girme durumu da bazı kadınlar için geçerli olan bir durum olması nedeniyle henüz yaşı genç olan otuzlu yaşların ortasındaki kadınlar da bu soruyu çok sık sormaktadır. Bu yazımızda hamilelik ile menopozu birbirinden ayırt etmeniz için her ikisi hakkında da detaylı bilgiler vereceğiz.

Hamilelik Ve Menopozun Ortak Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik ve menopozun ortak belirtileri nelerdir? Menopoza girmiş olan bir kadının duyguları nasıl olur? Ya da menopoza girdiğini sanıp hamile kalanlar var mıdır?

Hamilelikle menopozun benzer özellikleri olarak ilk akla gelen durumlardan biri regl döneminin düzensiz olmaya başlamasıdır. Reglin gecikmesi ya da olmaması gibi bir durum hem hamilelik hem de menopoz için geçerli olan bir durumdur.

Hamilelik Mi Menopoz Mu Nasıl Anlayabilirim?
Hamilelik Mi Menopoz Mu Nasıl Anlayabilirim?

Kadınlar hem regl döneminde hem de menopoza giriş döneminde öfke kontrol sorunu ile karşı karşıya gelmektedir. Bu dönemde normal zamanda hiç sinirlenmeyeceği herhangi bir şeye ani ve fevri tepkiler verebilir. Sıcak basması, aşırı duygusallık, yorgunluk ve halsizlik hissi gibi durumlar da yaşanabilir.

Menopoza Girerken Adet Kanamaları Nasıl Olur?

Menopoza girerken adet kanamaları nasıl olur? Bu kanamalar lekelenme şeklinde çok kısa (1 ya da 2 gün) süren regl kanamaları her iki durumda da görülebilir. Bu tip durumlarda kanamalar leke şeklinde gelmektedir. Bununla birlikte uzun süren regl kanamaları da görülebilir. Bazı kadınlar bu lekelenmeleri hamilelikte yerleşme kanaması olarak yaşarken bazı kadınlar ise menopoz belirtisi olarak yaşayabilir.

Evde Menopoz Testi Nasıl Yapılır?

Evde menopoz testi nasıl yapılır? Evde menopoz testi, tıpkı hamilelik testi gibi bir testtir. Bunun için özel test çubukları vardır. Bu test çubuklarına idrar damlatarak hormon düzeyinin ölçülmesi sağlanır ve çıkan sonuca göre bir kadının hamile mi yoksa menopoza mı girmiş olduğu son derece kolay bir şekilde anlaşılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.