Hamilelikte Yatış Pozisyonu Resimli

Hamilelikte Yatış Pozisyonu Resimli

Hamilelikte yatış pozisyonu resimli anlatım şeklinde yapacağınız araştırmalar sonucunda en rahat ve en güvenli yatış pozisyonunu bulmak mümkündür. İlk defa hamile kalmış olan pek çok kadının uyurken bebeğine sanki zarar verecekmiş gibi bir korkuya kapılması son derece normal olacaktır. Ancak hamileliğin 3. ayına kadar yatış pozisyonu çok da önemli bir şey olmayacaktır. Henüz bu dönemde göbek çıkmamış olduğu için yatarken rahatsız olma gibi bir durum da söz konusu değildir. Ancak bebek büyümeye başladıkça doğal olarak göbek de büyüyecektir. Bu sebeple rahat bir biçimde uyumak da zor bir hale gelecektir. Bu yazımızda sizler için hamileliğin kaçıncı ayında ne pozisyonlarda uyumanız gerektiği konusunda tüyolar verdik.

Hamilelikte Yatış Pozisyonu Resimli
Hamilelikte Yatış Pozisyonu Resimli

Hamilelikte Ne Zamana Kadar Sırt Üstü Yatılır?

Hamilelikte ne zamana kadar sırt üstü yatılır konusu her kadın için aynı zaman zarfını kapsamayabilir. Bazı kadınların iç karnı daha geniş olabilir. Bu sebeple karnı çok fazla büyük olmayabilir. Ancak bazı kadınlar, özellikle de ikiz bebek bekleyen kadınlar ilk üç aydan sonra sırt üstü yatmakta zorlanabilir. Buna aşağı yukarı bir yanıt verecek olursak ilk üç ile altı ay sonrası rahat bir uykuya elveda demeye başlayacağınızı söyleyebiliriz.

Hamilelikte Yan Yatarken Bebek Ezilir Mi?

Hamilelikte yan yatarken bebek ezilir mi sorusu da bu konuda çok sık sorulur. Bu genel olarak halk arasında yanlış bilgi sonucu ortaya çıkmış bir tevatürdür. Yan yatıldığı zaman bebeğin içinde bulunduğu sıvı bunun için koruma sağlayacaktır.

Hamilelikte Kaçıncı Haftadan Sonra Sola Yatılır?

Hamilelikte kaçıncı haftadan sonra sola yatılır konusunda doktorlar, 24. haftadan sonrasını önermektedir.

Hamilelikte En doğru Yatış Pozisyonu Nedir?

Hamilelikte en doğru yatış pozisyonu nedir diye soracak olursanız bu her zaman için hamileliğin ilk altı ayını geride bıraktıktan sonra sola doğru yatmak gerekir. Sağa doğru yatıldığı zaman toplardamara baskı yapabilir. Hamilelikte, kadın doğum uzmanları tarafından önerilen yatış pozisyonu her zaman için sola doğru yatmak olacaktır. Yüzükoyun ya da sırtüstü yatmak hamilelikte yanlış uyku pozisyonları olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.