Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar

Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar

Kan grubuna göre doğal taşlar Konusu çok önemlidir. Neden diye soracak olursanız kan grupları her insan için değişkenlik gösteren bir takım özelliklere sahiptir. Hatta kan grubu, bir insanın kişiliğini bile belirleyecek kadar önemli bir etkendir. Bu durumda doğal taş kullanımı ile kan gruplarını da baz alacak olursak son derece büyük bir sinerji oluşacağı hiç şüphesizdir.

Kan Gruplarının Özellikleri

Kan gruplarının özellikleri aynı kan grubuna sahip olan insanların ortak bir paydada buluşmasına da neden olan çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar. Mesela bunu örnekler vererek açıklayacak olursak, kan grubu A olan kişiler için hassas ve kibar kişilerdir demek mümkündür. Enerjik ve yaratıcı kişiler genel olarak B grubu kana sahip olan kişilerdir. Dışa dönük, özgürlükçü ve yenilikçi kişiler de AB grubu kana sahip olanlar olarak bilinir. Kan grubu 0 olanlar ise sorumlulukların bilincinde olan, pratik zekâya sahip, lider ruhlu kimselerdir.

Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar
Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar

A Kan Grubu İçin Hangi Doğal Taş?

A kan grubu için hangi doğal taş? Ya da kan grubun A ise hangi doğal taşı kullanmalıyım diye soranlar için zümrüt, opal taşı, akik, jasper, lapis lazuli, sodalit, nefrit ya da safir gibi mavi ya da yeşil renge sahip olan doğal taşlar tercih edilmesi gerekir. Kan gruplarına göre bu taşların renkleri de son derece büyük bir etki yaratır.

B Kan Grubu İçin Hangi Doğal Taş?

B kan grubu için hangi doğal taş kullanılmalıdır? Daha çok bu kan grubu için kırmızı, turuncu, mor veya pembe renk tonlarında doğal taşlar tercih edilmelidir. Bunlar; sitrin, aventurin, hematit, ametist ya da akik taşı gibi doğal taşlar olabilir. B kan grubu için kişilik özelliklerini göz önünde bulunduracak olursak sinir sistemini uyaran, hafızayı güçlendiren ve merak ve motive duygusunu tetikleyen doğal taşlar kullanılması etkili olacaktır.

0 Kan Grubu İçin Hangi Doğal Taş?

0 Kan grubu için hangi doğal taş? Kehribar, akik, kaplan gözü ya da yakut kullanılması önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.