Karına Dokunarak Hamilelik Anlaşılır Mı?

Karına Dokunarak Hamilelik Anlaşılır Mı?

Karına dokunarak hamilelik anlaşılır mı? Aslında bakarsanız bu durumun hiçbir bilimsel geçerliliği bulunmamaktadır. Bu anlamda kişilerin hamileliklerini karından hissetmeleri çok mümkün değildir. Bu kişiler eğer bebek düşünüyor ise ve adet tarihi geçmiş ise hamile olup olmadığını çok kolay anlamaktadır.

Ancak anneler her şeyi hisseder. Annelik Allah tarafından sadece dişilere verilmiştir. Bu anlamda genellikle her anne vicdan sahibi kişilerdir. Çocuklarını koruma kollama şeklinde hareket etmektedir. Bazı anne adayları karına dokunarak hissettiklerini de dile getirmektedir.

Karına Dokunarak Hamilelik Anlaşılır Mı?
Karına Dokunarak Hamilelik Anlaşılır Mı?

Bir Kadın Hamile Olduğunu Hisseder Mi?

Bir kadın hamile olduğunu hisseder mi? His kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ve bazı anneler tabii ki hamile olduklarını hisseder. Kadınların özellikle hisleri oldukça kuvvetlidir. Bu anlamda da bazı anne adayları bu durumu hissedebilir. Ama bazı hisler bizi yanıltabilir. Bu anlamda kişi hamile olduğunu düşünüyor veya hissediyor ise en yakın eczaneden bir test alarak gebelik testi yapabilir. Gebelik testleri kişinin idrarından birkaç damla damlatması ile 1 2 dk içinde sonucu vermektedir. Eğer tek çizgi ise negatiftir. Eğer çift çizgi ise de pozitif sonuç vermektedir. Ama bu testler her zaman doğru olarak da sonuçlanmaz. Bu anlamda en net sonucu kan tahlili ile almak mümkündür.

Doktora Gitmeden Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Doktorsa gitmeden hamile olduğumu nasıl anlarım kişi bazen doktora gitmeden de hamile olduğunu anlamaktadır. Bu anlamda kişinin özellikle adet dönemi geçmiş ise hamile olma ihtimali bulunmaktadır. Hem adet döneminin geçmiş olması hem de kişinin el ve ayaklarında göğüslerde yanma hissi olabilir. Aynı zamanda kasık ağrısı yaşamak da hamilelik ihtimalini artırmaktadır.

Hamile Olma İhtimali Nasıl Anlaşılır?

Hamile olma ihtimali nasıl anlaşılır. Özellikle kişilerde birkaç değişiklik meydana gelebilmektedir. Ama bazı hamilelikler hiçbir belirtide göstermeyebilir. Hamile olma belirtilerini sıralayacak olursak:

  • Son adet tarihinin geçmiş olması.
  • El ve ayaklarda yanma hissi
  • Göğüslerde şiş ve şişlik hissedilmesi
  • Ateş basması
  • Kasık ağrısı yaşamak

Yukarıda sayılan durumlar hamile olma ihtimalini artırmakta olan durumlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.