Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz sorusu sorunlu evliliklerde çok sık sorulan bir sorudur. Bir erkeğin karısını sevmediği halde evliliğini sürdürmesi çok sık denk geldiğimiz bir durumdur. Bu tip bir durum söz konusu olduğu zaman karşı taraf, yani kadın, duygusal anlamda bitmiş olan bir evliliğin hukuki olarak da bitmesini ister. Ancak erkek, boşanmaya yanaşmadığı zaman bunu nedenleri de ayrıca merak konusudur.

Erkeklerin Boşanmama Sebepleri

Erkeklerin boşanmama sebepleri için genel olarak sevgi bitmişse arada çocukların olması olabilir. Karısını sevmese bile çocuklardan ayrı yaşamamak için boşanmayabilir. Eğer çocuk durumu söz konusu değilse nafaka vermek istememesi ya da mal varlığının bölünmesini istememesi olabilir. Bazı sorunlar yaşandığı zamanlarda da bir takım inatlaşmalar devreye girebilir. Bu tip durumlar söz konusu olduğu zaman da erkekler sadece hırsları uğruna boşanmamak konusunda ayak diretebilir.

Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?
Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Bir Erkeğin Karısını Sevmediği Nasıl Anlaşılır?

Bir erkeğin karısını sevmediği nasıl anlaşılır sorusu ne yazık ki pek çok kadının merak ettiği konular arasında yer alır. Üzülerek söylememiz gerekir ki şu an bu araştırmayı yapıyor olmanız bile eşinizin sevgisiyle ilgili şüpheniz olduğu anlamına gelir. Çünkü şüphe etmek bir olayın ya da durumun varlığına işaret eden bir histir.

Sevgi ya da sevgisizlik hissedilebilen duygulardır. Sevgi ya da aşk, hiçbir zaman ilk günkü gibi kalmaz ama yine de bir anda bitebilecek bir duygu değildir. Bir anda erkeğin karısından soğuması genel olarak arada başka bir kadın olduğuna işarettir.

Karısını Sevmeyen Erkek Nasıl Davranır?

Karısını sevmeyen erkek nasıl davranır? Karısını sevmeyen ya da karısından soğuyan bir erkek nasıl davranır diye soracak olursanız, karısını sevmeyen bir erkek eve gelmek bile istemez. Genel olarak evde geç gelmeye başlar. Karısıyla aynı yatakta uyumak istemez. Karısıyla hiçbir yönden ilgilenmez ve kıskanmaz. Karısının normal davranışlara bile öfkeli davranışlarla büyük tepkiler verir. Evlilik yıldönümü ya da doğum günü gibi bir takım özel günleri unutur. Unutmasa bile kutlamak için bir şey yapmaz. Bu tip davranışlar karısını sevmeyen bir erkeğin en sık sergilediği davranışlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.