Nabızdan Hamilelik Testi

Nabızdan Hamilelik Testi

Nabızdan hamilelik testi mümkün müdür? Hamilelik 40 haftalık bir süreçtir. Anneler ilk hamileliklerini duydukları günden itibaren yapıları gereği çok daha duygusallardır. Bu gayet normal bir durumdur. Çünkü annelik özellikle içgüdüsel bir davranış oluşturmaktadır. Bu da sadece annelerde bulunmaktadır. Doğada hayvanlarda dahil annelik içgüdüsel bir davranış bulunmaktadır.

İç güdü ve iç güdüsel davranış birbirinden farklı kavramlardır. İçgüdü sadece hayvanlarda bulunmaktadır. Bir türün anlamsızca hiçbir öğrenme ürünü olmayan davranışlarıdır. Bu anlamda içgüdü insanlarda olmaz olan davranış örüntüsüne içgüdüsel davranış demek daha doğru olacaktır.

Nabızdan Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Nabızdan hamilelik testi nasıl yapılır. Bu anlamda nabız sayımını bilmeniz gerekmektedir. Nabız özellikle bilekten bir saatte atan damar ile ölçülmektedir. Ama bu anlamda bunu manu el yapmak zor olabilir. Bu anlamda bir tansiyon aleti ile nabzınızı ölçebilirsiniz. Buradaki kalp atım sayımına göre nabzınızın kaç attığını görebilirsiniz.

Nabızdan Hamilelik Testi
Nabızdan Hamilelik Testi

Nabız özellikle hamilelerde normalden daha hızlı atmaktadır. Bu kişinin iki canlı olmasından kaynaklanan bir durumdur.

Hamile Bir Kadının Nabzı Kaç Olmalıdır?

Hamile bir kadının nabzı kaç olmalıdır. Bu anlamda net olarak bu şu demek çok doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü herkes birbirinden farklıdır. Bu anlamda kişilerin sitemi de birbirinden farklıdır. Normal insanlarda kalp atım hızı 60 ve 100 arasında değişiklik göstermektedir. Kişinin 100 üzerinde nabız göstermesi kalp ile ilgili bir problemin işaretçisi olabilir. Bu anlamda bu durum ihmal edilmeden en yakın bir sağlık kuruluşuna müracaat edilmelidir.Hamile bir kadının ise nabız artış hızı 100 ve 120 arasında değişiklik göstermelidir.Özellikle nabzın 140 dan fazla atması kalp krizi riskinin işaretçisi olabilir.

Telefondan Gebelik Testi Yapma

Telefonda gebelik testi yapma kadınların özellikle adet döngüsünü gösteren takvimler ile mümkündür. Kadınlar bu test ile yumurtlama zamanlarını takip edebilmektedir. Ve bu anlamda bebek isteyen kişiler bu takvime göre daha rahat hamile kalmaktadır. Kişi son adet tarihine göre de kaç haftalık hamile olduğunu bilmektedir. Düzenli adet döngüsüne sahip bir kişinin daha kolay bebek sahibi olduğu bilinmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.