Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Thiocilline krem ne işe yarar? Thiocilline krem ne için kullanılır? Ya da bu kremin içeriği nedir, herhangi bir yan etkisi var mıdır? Thiocilline yaralara iyi gelir mi? Gibi sorularınızı yanıtlamak için bu yazımızda sizlere Thiocilline krem hakkında bir takım bilgiler sunacağız.

Thiocilline Krem Nedir?

Thiocilline krem nedir kısaca açıklayacak olursak bu krem bir tür antibakteriyel içeriği olan ve genel olarak iltihap giderici olarak kullanılan bir antibiyotik kremdir. Basitrasin ve neomisin gibi etken maddelere sahip olan Thiocilline krem, cilt üstüne uygulanır. Bu krem hakkında en çok merak edilen şeylerden biri de Thiocilline krem göz içine sürülür mü olacaktır. Thiocilline kremin göz içine sürülmesinde hiçbir sakınca yoktur. Ancak geçici bir körlük yapacağı konusunda da sizi uyarmamız gerekir. Bir süre hiçbir şey göremezsiniz ama daha sonra krem erir ve normal bir şekilde görmeye devam edebilirsiniz.

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?
Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Thiocilline krem bütün eczanelerde beyaz bir tüpün içinde 5 gram pomad halinde satılır. Yanıklar, yaralar ya da bir takım cilt hastalıkları için kullanılan bu kremin etkin maddelerinden birine karşı alerji durumunuz var mı yok mu bilmeniz gerekli olacaktır.

Thiocilline Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Thiocilline hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Bu krem ya da merhem çeşitli cilt hastalıkları ve yanıklarda ayrıca yara ve sivilcelerde kullanılan bir pomaddır. Doku ve deri iltihapları, uyuz, enfekte olmuş cilt lezyonları, piyoderma, ayak mantarı, pediküloz gibi pek çok hastalığın tedavisi için kullanılır. Bu konu ile ilgili olarak en çok merak edilen şeylerden biri de Thiocilline krem sivilceye iyi gelir mi sorusu olacaktır. Sivilce iyileşmesi için de bu krem çok etkilidir.

Thiocilline Sünnet Sonrası Krem Nasıl Sürülür?

Thiocilline sünnet sonrası krem nasıl sürülür? Sünnet sonrasında sargı çıktıktan hemen sonra sadece dikiş bölgesine sürülmesi gereken bu krem, sünnet sonrasında antibiyotik bir krem olduğu için yaraların iyileşmesinden ziyade mikrop kapma riskinin azaltılması için kullanılır. Thiocilline günde kaç kez sürülür diye soracak olursanız sünnet sonrası ve bir hafta boyunca günde 1 kez sürülmesi yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.